  • VJ0805D330JXPAJ
VJ0805D330JXPAJ
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805D330JXPAJ
HK JDW NO:
877-VJ0805D330JXPAJ
Datasheet:
VJ0805D330JXPAJ
Description:
VJ HIFREQ 33pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805D330JXPAJ
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    VJ HIFREQ
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    33pF
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm