  • VJ0805D430MXAAJ
VJ0805D430MXAAJ
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805D430MXAAJ
HK JDW NO:
877-VJ0805D430MXAAJ
Datasheet:
VJ0805D430MXAAJ
Description:
VJ HIFREQ 43pF 50V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805D430MXAAJ
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    43pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm