  • VJ0805D8R2DXPAC
VJ0805D8R2DXPAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805D8R2DXPAC
HK JDW NO:
877-VJ0805D8R2DXPAC
Datasheet:
VJ0805D8R2DXPAC
Description:
VJ HIFREQ 8.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805D8R2DXPAC
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    8.2pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm