  • VJ0805Q150FFAAI
VJ0805Q150FFAAI
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805Q150FFAAI
HK JDW NO:
877-VJ0805Q150FFAAI
Description:
VJ High Q 15pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805Q150FFAAI
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    15pF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm