  • VJ0805Q150GFBAI
VJ0805Q150GFBAI
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805Q150GFBAI
HK JDW NO:
877-VJ0805Q150GFBAI
Description:
VJ High Q 15pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805Q150GFBAI
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    15pF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm