  • VJ0805Y103JFAAI
VJ0805Y103JFAAI
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805Y103JFAAI
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ0805Y103JFAAI
Package:
0805
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor 5% 0805
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805Y103JFAAI
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Wraparound
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Length
    2mm