  • VJ0805Y152JXCMP
VJ0805Y152JXCMP
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805Y152JXCMP
HK JDW NO:
877-VJ0805Y152JXCMP
Datasheet:
VJ0805Y152JXCMP
Description:
VJ 1500pF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805Y152JXCMP
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    1500pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm