  • VJ0805Y334KFJAT
VJ0805Y334KFJAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805Y334KFJAT
HK JDW NO:
877-VJ0805Y334KFJAT
Datasheet:
VJ0805Y334KFJAT
Description:
VJ 0.33μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805Y334KFJAT
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm