  • VJ0805Y472KEAAO
VJ0805Y472KEAAO
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805Y472KEAAO
HK JDW NO:
877-VJ0805Y472KEAAO
Datasheet:
VJ0805Y472KEAAO
Description:
VJ 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805Y472KEAAO
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Epoxy Mountable
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    4700pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm