  • VJ0805Y472KXBBC31
VJ0805Y472KXBBC31
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805Y472KXBBC31
HK JDW NO:
877-VJ0805Y472KXBBC31
Datasheet:
VJ0805Y472KXBBC31
Description:
VJ 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 14845
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805Y472KXBBC31
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
    VJ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm