  • VJ0805Y473JEBAM34
VJ0805Y473JEBAM34
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805Y473JEBAM34
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ0805Y473JEBAM34
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
VJ 0.047μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805Y473JEBAM34
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Epoxy Mountable
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm