  • VJ0805Y682KXCAP
VJ0805Y682KXCAP
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805Y682KXCAP
HK JDW NO:
877-VJ0805Y682KXCAP
Datasheet:
VJ0805Y682KXCAP
Description:
VJ 6800pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805Y682KXCAP
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm