  • VJ1111D220JXLMJ
VJ1111D220JXLMJ
advertisement
Manufacturer No:
VJ1111D220JXLMJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ1111D220JXLMJ
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
VJ1111D220JXLMJ
Description:
VJ QUAD HIFREQ 22pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.117Lx0.110W 2.98mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1111D220JXLMJ
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1111 (2828 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ QUAD HIFREQ
  • Size / Dimension
    0.117Lx0.110W 2.98mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    22pF
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm