  • VJ1206A153FXQRW1BC
VJ1206A153FXQRW1BC
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206A153FXQRW1BC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1206A153FXQRW1BC
Package:
1206
Datasheet:
Description:
15nF Ceramic Capacitor 1% 1206
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206A153FXQRW1BC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm