  • VJ1206A182JXBMC
VJ1206A182JXBMC
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206A182JXBMC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1206A182JXBMC
Package:
1206
Datasheet:
VJ1206A182JXBMC
Description:
1.8nF Ceramic Capacitor 5% 1206
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206A182JXBMC
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.8nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2mm