  • VJ1206A220FXBAT
VJ1206A220FXBAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206A220FXBAT
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1206A220FXBAT
Package:
1206
Datasheet:
Description:
22pF Ceramic Capacitor 1% 1206
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206A220FXBAT
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm