  • VJ1206A221KXEAT
VJ1206A221KXEAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206A221KXEAT
HK JDW NO:
877-VJ1206A221KXEAT
Datasheet:
VJ1206A221KXEAT
Description:
VJ 220pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 35563
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206A221KXEAT
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
    VJ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    NP0
  • Voltage
    500V
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm