  • VJ1206A471FXCMT
VJ1206A471FXCMT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206A471FXCMT
HK JDW NO:
877-VJ1206A471FXCMT
Datasheet:
VJ1206A471FXCMT
Description:
VJ 470pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206A471FXCMT
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm