  • VJ1206A5R6JFAAC
VJ1206A5R6JFAAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206A5R6JFAAC
HK JDW NO:
866-VJ1206A5R6JFAAC
Description:
5.6pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206A5R6JFAAC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium (Ag/Pd)
  • HTS Code
  • Capacitance
    5.6pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C