  • VJ1206A8R2CFAAC
VJ1206A8R2CFAAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206A8R2CFAAC
HK JDW NO:
866-VJ1206A8R2CFAAC
Description:
8.2pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206A8R2CFAAC
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • JESD-609 Code
    e4
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    SILVER PALLADIUM
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    3.05%
  • Negative Tolerance
    3.05%
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm