  • VJ1206Y102JEAAT
VJ1206Y102JEAAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206Y102JEAAT
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ1206Y102JEAAT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
VJ1206Y102JEAAT
Description:
VJ 1000pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206Y102JEAAT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Epoxy Mountable
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1000pF
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm