  • VJ1206Y124JXAMT
VJ1206Y124JXAMT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206Y124JXAMT
HK JDW NO:
877-VJ1206Y124JXAMT
Datasheet:
VJ1206Y124JXAMT
Description:
VJ 0.12μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206Y124JXAMT
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.12μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    X7R
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm