  • VJ1206Y472KXEAC
VJ1206Y472KXEAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206Y472KXEAC
HK JDW NO:
877-VJ1206Y472KXEAC
Datasheet:
VJ1206Y472KXEAC
Description:
VJ 4700pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 17868
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206Y472KXEAC
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Dielectric
    X7R
  • Voltage
    500V
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    1206 (3216 Metric)
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
    VJ
  • Published
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm