  • VJ1210A103JFAAT
VJ1210A103JFAAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1210A103JFAAT
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1210A103JFAAT
Package:
1210
Datasheet:
VJ1210A103JFAAT
Description:
10nF Ceramic Capacitor 5% 1210
Step5Bar-code shipping tag
VJ1210A103JFAAT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.5mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2mm