  • VJ1210A152GXBMC
VJ1210A152GXBMC
advertisement
Manufacturer No:
VJ1210A152GXBMC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1210A152GXBMC
Package:
1210
Datasheet:
Description:
1.5nF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1210
Step5Bar-code shipping tag
VJ1210A152GXBMC
  • Package / Case
    1210
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C