  • VJ1210A220MXRAT5Z
VJ1210A220MXRAT5Z
advertisement
Manufacturer No:
VJ1210A220MXRAT5Z
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ1210A220MXRAT5Z
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
VJ1210A220MXRAT5Z
Description:
VJ HVArc Guard™ 22pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1210A220MXRAT5Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ HVArc Guard™
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1500V 1.5kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm