  • VJ1210A332KXAAT
VJ1210A332KXAAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1210A332KXAAT
HK JDW NO:
877-VJ1210A332KXAAT
Datasheet:
VJ1210A332KXAAT
Description:
VJ 3300pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1210A332KXAAT
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.5mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm