  • VJ1210A391GFAAT
VJ1210A391GFAAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1210A391GFAAT
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1210A391GFAAT
Description:
390pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1210
Step5Bar-code shipping tag
VJ1210A391GFAAT
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    SILVER PALLADIUM
  • HTS Code
  • Capacitance
    390pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm