  • VJ1210A392KFBAC
VJ1210A392KFBAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ1210A392KFBAC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1210A392KFBAC
Description:
3.9nF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1210
Step5Bar-code shipping tag
VJ1210A392KFBAC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium (Ag/Pd)
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.9nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Tolerance
    10%