  • VJ1210A561FXAAC
VJ1210A561FXAAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ1210A561FXAAC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1210A561FXAAC
Package:
1210
Datasheet:
VJ1210A561FXAAC
Description:
560pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1210
Step5Bar-code shipping tag
VJ1210A561FXAAC
  • Package / Case
    1210
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    560pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C