  • VJ1210Y104MFAAT68
VJ1210Y104MFAAT68
advertisement
Manufacturer No:
VJ1210Y104MFAAT68
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1210Y104MFAAT68
Package:
1210
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 20% 1210
Step5Bar-code shipping tag
VJ1210Y104MFAAT68
  • Package / Case
    1210
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.5mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.2mm