  • VJ1210Y105KEAAT
VJ1210Y105KEAAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1210Y105KEAAT
HK JDW NO:
877-VJ1210Y105KEAAT
Datasheet:
VJ1210Y105KEAAT
Description:
VJ 1μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1210Y105KEAAT
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Epoxy Mountable
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm