  • VJ1210Y224MXAAT
VJ1210Y224MXAAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1210Y224MXAAT
HK JDW NO:
877-VJ1210Y224MXAAT
Datasheet:
VJ1210Y224MXAAT
Description:
VJ 0.22μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1210Y224MXAAT
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm