  • VJ1210Y563JBCAT4X
VJ1210Y563JBCAT4X
advertisement
Manufacturer No:
VJ1210Y563JBCAT4X
HK JDW NO:
877-VJ1210Y563JBCAT4X
Datasheet:
VJ1210Y563JBCAT4X
Description:
VJ OMD 0.056μF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1210Y563JBCAT4X
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    VJ OMD
  • Size / Dimension
    0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination, High Voltage
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    0.056μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Length
    3.3528mm
  • Width
    2.4892mm
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm
  • Thickness
    1.7018mm