  • VJ1210Y823JXCAT
VJ1210Y823JXCAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1210Y823JXCAT
HK JDW NO:
877-VJ1210Y823JXCAT
Datasheet:
VJ1210Y823JXCAT
Description:
VJ 0.082μF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1210Y823JXCAT
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    0.082μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    2.5mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm