  • VJ1808A180FBGAT
VJ1808A180FBGAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1808A180FBGAT
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ1808A180FBGAT
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
Description:
VJ 18pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1808A180FBGAT
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    18pF
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm