  • VJ1808A220KCBAJ
VJ1808A220KCBAJ
advertisement
Manufacturer No:
VJ1808A220KCBAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ1808A220KCBAJ
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
Description:
VJ 22pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm -55°C~125°C Non-Magnetic Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1808A220KCBAJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Non-Magnetic
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    22pF
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm