  • VJ1808A221KBEAT4X
VJ1808A221KBEAT4X
advertisement
Manufacturer No:
VJ1808A221KBEAT4X
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ1808A221KBEAT4X
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
VJ1808A221KBEAT4X
Description:
VJ OMD 220pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1808A221KBEAT4X
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Length
    4.7244mm
  • Width
    2.032mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm
  • Thickness
    2.1844mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ OMD
  • Size / Dimension
    0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±10%