  • VJ1808A272GFBAT
VJ1808A272GFBAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1808A272GFBAT
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1808A272GFBAT
Package:
1808
Datasheet:
VJ1808A272GFBAT
Description:
2.7nF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1808
Step5Bar-code shipping tag
VJ1808A272GFBAT
  • Package / Case
    1808
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    SILVER PALLADIUM
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.7nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Height
    2.18mm
  • Length
    4.57mm
  • Width
    2.03mm