  • VJ1808A471JXGAT
VJ1808A471JXGAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1808A471JXGAT
HK JDW NO:
877-VJ1808A471JXGAT
Datasheet:
VJ1808A471JXGAT
Description:
VJ 470pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1808A471JXGAT
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    1808 (4520 Metric)
  • Published
    2013
  • Series
    VJ
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    2.03mm
  • Case Code (Metric)
    4520
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm