  • VJ1808A562KFAAC
VJ1808A562KFAAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ1808A562KFAAC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1808A562KFAAC
Datasheet:
VJ1808A562KFAAC
Description:
5.6nF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1808
Step5Bar-code shipping tag
VJ1808A562KFAAC
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium (Ag/Pd)
  • HTS Code
  • Capacitance
    5.6nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C