  • VJ1808A681JXAMT
VJ1808A681JXAMT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1808A681JXAMT
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1808A681JXAMT
Datasheet:
VJ1808A681JXAMT
Description:
680pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1808
Step5Bar-code shipping tag
VJ1808A681JXAMT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C