  • VJ1808Y102KEFAT4X
VJ1808Y102KEFAT4X
advertisement
Manufacturer No:
VJ1808Y102KEFAT4X
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ1808Y102KEFAT4X
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
VJ1808Y102KEFAT4X
Description:
VJ OMD 1000pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm -55°C~150°C High Voltage, Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1808Y102KEFAT4X
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ OMD
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage, Epoxy Mountable
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    1000pF
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm