  • VJ1812A100MCHAR
VJ1812A100MCHAR
advertisement
Manufacturer No:
VJ1812A100MCHAR
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ1812A100MCHAR
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
VJ1812A100MCHAR
Description:
VJ 10pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1812A100MCHAR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    10pF
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm