  • VJ1812A123JXAAT
VJ1812A123JXAAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1812A123JXAAT
HK JDW NO:
877-VJ1812A123JXAAT
Datasheet:
VJ1812A123JXAAT
Description:
VJ 0.012μF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1812A123JXAAT
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.012μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    2.18mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm