  • VJ1812A152KXGAT
VJ1812A152KXGAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1812A152KXGAT
HK JDW NO:
877-VJ1812A152KXGAT
Datasheet:
VJ1812A152KXGAT
Description:
VJ 1500pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1812A152KXGAT
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    1500pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    3.2mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm