  • VJ1812A470KBRAT4X
VJ1812A470KBRAT4X
advertisement
Manufacturer No:
VJ1812A470KBRAT4X
HK JDW NO:
877-VJ1812A470KBRAT4X
Datasheet:
VJ1812A470KBRAT4X
Description:
VJ OMD 47pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1812A470KBRAT4X
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    1500V 1.5kV
  • Capacitance
    47pF
  • Length
    4.6482mm
  • Width
    3.2004mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm
  • Thickness
    2.1844mm