  • VJ1812A821JFBAT
VJ1812A821JFBAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1812A821JFBAT
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1812A821JFBAT
Package:
1812
Datasheet:
Description:
820pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1812
Step5Bar-code shipping tag
VJ1812A821JFBAT
    Select All
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2.18mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    1812
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    SILVER PALLADIUM
  • HTS Code
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    100V