  • VJ1812Y105KXAAR
VJ1812Y105KXAAR
advertisement
Manufacturer No:
VJ1812Y105KXAAR
HK JDW NO:
877-VJ1812Y105KXAAR
Datasheet:
VJ1812Y105KXAAR
Description:
VJ 1μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1812Y105KXAAR
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    VJ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    3.2mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm