  • VJ1812Y154MXAAR
VJ1812Y154MXAAR
advertisement
Manufacturer No:
VJ1812Y154MXAAR
HK JDW NO:
877-VJ1812Y154MXAAR
Datasheet:
VJ1812Y154MXAAR
Description:
VJ 0.15μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1812Y154MXAAR
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    3.2mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm